Nowa technologia hybrydowa w agregatach SLXi Hybrid

W listopadzie 2017 roku zaprezentowano innowacyjny agregat naczepowy SLXi Hybrid. Jest on wdrożeniem zaprezentowanej rok temu na targach IAA koncepcji połączenia dwóch technologii: Thermo King i Frigoblock. Nowe rozwiązanie pozwala na tworzenie ekologicznego i ekonomicznego transportu chłodniczego.

Agregat SLXi Hybrid wykorzystuje pakiet Frigoblock EnviroDrive – generator zamontowany do silnika ciągnika oraz układ z przemiennikiem częstotliwości. Ich zadaniem jest zapewnienie ciągłego zasilania elektrycznego i praca w trybie elektrycznym, zarówno przy podłączeniu do zasilania trójfazowego w doku załadunkowym, jak i na drodze. Technologia ta umożliwia wykonywanie wszystkich dostaw z wyłączonym silnikiem wysokoprężnym agregatu, co jednocześnie minimalizuje oddziaływanie na środowisko w miastach lub w magazynach. Dzięki temu firmy przewozowe zyskują wyjątkową elastyczność, gdyż silnik wysokoprężny można ponownie uruchomić w razie potrzeby, zachowując zawsze pełną autonomię agregatu.

SLXi Hybrid wchodzi w skład oferty agregatów chłodniczych z jednym i wieloma ustawieniami temperatury, stworzonych z myślą o wykorzystaniu inteligentnych rozwiązań, funkcji łączności, oszczędności paliwa i kontroli temperatury dostosowanej do indywidualnych potrzeb.

Aby uzyskać jeszcze większą elastyczność eksploatacyjną, rozwiązania jakie oferuje nowa technologia hybrydowa, można zastosować w już użytkowanych agregatach naczepowych SLXi.

O szczegóły pytaj naszych Przedstawicieli Handlowych.

Wróć