Agregaty kriogeniczne

Thermo King dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technicznym opracował technologię wykorzystania dwutlenku węgla (CO2) do kontroli temperatury w transporcie drogowym. Dzięki bardzo wysokiej wydajności chłodniczej agregaty kriogeniczne (oznaczone symbolem Cryo Tech) mają zastosowanie w dystrybucji produktów mrożonych w warunkach miejskich nastawionych na częsty rozładunek, ale również w przewozach międzynarodowych.

Ponadto urządzenia te wpisują się w proekologiczną strategię realizowaną przez Thermo King:

  • W agregatach wykorzystuje się już powstały CO2, dzięki czemu nie generuje nowej emisji.
  • Obniżony jest do ok. 58dB poziom hałasu - to zaleta szczególnie cenna przy nocnym rozładunku.
  • Brak stosowanych dotychczas czynników chłodniczych sprawia, że w przypadku rozszczelnienia układu, do atmosfery nie przedostają się substancje szkodliwe.
  • Rozwiązania techniczne, które wyeliminowały konieczność montowania silników spalinowych w agregatach kriogenicznych znacząco wpływają na globalne ograniczanie emisji spalin do atmosfery.

 

W POLSCE WYPRZEDZAMY INNYCH

Nasi technicy ze stacji serwisowanej Poznań-Komorniki, jako pierwsi w Polsce, zamontowali agregat kriogeniczny Thermo King w samochodzie sieci sklepów Biedronka należącym do Jeronimo Martins. To przyjazne środowisku rozwiązanie sprawdziło się bardzo dobrze, o czym świadczą kolejne zamówienia na te właśnie agregaty.

Agregaty kriogeniczne do samochodów ciężarowych

Do zastosowania w samochodach ciężarowych proponujemy agregaty CT-10 Spectrum przeznaczone do obsługi od 1 do 3 stref chłodzenia.

Niewielkie gabaryty tych urządzeń pozwalają na większą elastyczność przy projektowaniu zabudowy. Jest to szczególnie ważne tam, gdzie wysokość pojazdu jest istotnym czynnikiem.

Agrgaty kriogeniczne do naczep

Do zastosowania w naczepach proponujemy agregat jedno-temperaturowy CT-15 Spectrum. Agregaty te oprócz niezaprzeczalnych walorów ekologicznych, dają również wymierne oszczędności ekonomiczne.

Szczegółowych informacji na temat agregatów kriogenicznych Thermo King, udziela:

Maciej Śmieciński
maciek.smiecinski@thermoking.com.pl
tel. 607 383 448

 

Kontrakty serwisowe szyte na miarę  

Kupując agregat mogą Państwo skorzystać z bogatej oferty kontraktów serwisowych. Przewidzieliśmy w nich elastyczne rozwiązania, by każdy klient mógł wybrać pakiet odpowiadający jego potrzebom. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.