Co warto wiedzieć o TAPA?

TAPA – STOWARZYSZENIE OCHRONY TRANSPORTU TOWARÓW

Stowarzyszenie Ochrony Transportu Towarów (TAPA) to stowarzyszenie specjalistów ds. bezpieczeństwa i partnerów biznesowych z różnych firm produkcyjnych i transportowych, którzy zrzeszyli się w celu rozwiązania pojawiających się zagrożeń dotyczących bezpieczeństwa wspólnych dla tych branż.

Normy i certyfikacje TAPA mają pozytywny wpływ na ograniczenie przestępczości związanej z ładunkami. Najważniejsze firmy logistyczne i transportowe dołączają do stowarzyszenia TAPA lub wprowadzają jego normy bezpieczeństwa w zakresie certyfikacji zakładów lub operacji związanych z przewozem towarów.

TAPA stała się światowym wzorcem w kwestii wytycznych i praktyk dotyczących bezpieczeństwa. Agencje rządowe uwzględniają standardy zatwierdzone przez stowarzyszenie TAPA w procesie opracowywania krajowych inicjatyw dotyczących bezpieczeństwa, a branżowe firmy ubezpieczeniowe pytają doświadczonych klientów o stosowane przez nie praktyki, a w szczególności czy posiadają certyfikację TAPA.

TSR – WYMOGI DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA PRZEWOZU TOWARÓW

Wymogi TSR zostały ustalone przez specjalistów ds. bezpieczeństwa ze stowarzyszenia TAPA z branży narażonej na kradzieże przewożonych towarów w celu określenia metod transportu drogowego produktów narażonych na kradzieże.

Wymogi TSR określają minimalne dopuszczalne normy bezpieczeństwa oraz metody służące utrzymaniu takich norm. Wyszczególniono w nich procesy i specyfikacje dla usługodawców chcących uzyskać certyfikację TAPA w zakresie działań związanych z transportem drogowym. Celem członków stowarzyszenia TAPA jest wskazanie usługodawców spełniających i przewyższających kryteria wymogów certyfikacji.

Dokument TSR stanowi oficjalny standard TAPA dotyczący bezpieczeństwa usług przewodu towarów. Jest to jednolity światowy standard, który może być stosowany w umowach biznesowych / umowach dotyczących bezpieczeństwa zawieranych przez nabywców i usługodawców logistycznych (ang. Logistics Service Providers, LSP) i/lub innych interesariuszy dążących do uzyskania certyfikatu.

 

TSR obejmuje trzy poziomy klasyfikacji (pojazdów wpisanych do rejestru pojazdów):

Poziom 1 = najwyższy poziom ochrony

Poziom 2 = umiarkowany poziom ochrony

Poziom 3 = najniższy poziom ochrony

 

Poznaj naszą ofertę.

Wróć