Nowy serwis TT-THERMO KING już w budowie!

W dniu 25 sierpnia b.r. w Porosłach /k Białegostoku odbyła się wyjątkowa uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod przyszłe Centrum Serwisowe Białystok. 

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele naszych partnerów biznesowych, a swoje podpisy na Akcie Erekcyjnym złożyli: W imieniu firmy TT-Thermo King Prezes Zarządu – Wojciech Żołądek oraz Dyr. Jakub Glinkowski, reprezentantka firmy Volvo Trucks – Dyr.  Monika Kuligowska, z ramienia Renault Trucks - Prezes Philippe Gorjux. Firmę Thermo King reprezentował przedstawiciel na Polskę p. Jacek Kacprzak, a w imieniu Generalnego wykonawcy obiektu podpis złożył właściciel firmy R/S Budownictwo Robert Skrzypkowski.

Nowy obiekt jest pierwszym w historii TT - Thermo King, który od początku był planowany i jest budowany z myślą o prowadzeniu dwóch niezależnych biznesów. W założeniu Centrum Serwisowe Białystok ma spełniać równocześnie wszystkie wymagania stawiane serwisom pojazdów samochodowych jak i agregatów chłodniczych.

Na terenie Centrum Serwisowego Białystok działalność będą prowadzić dwie spółki: TT-Thermo King Sp. z o.o. zajmująca się sprzedażą i serwisowaniem agregatów chłodniczych firmy Thermo King oraz nowoutworzona firma TT-Truck Sp. z o.o. prowadząca serwis pojazdów ciężarowych Volvo Trucks i Renault Trucks oraz sprzedaż pojazdów nowych i używanych Renault Trucks.

Budowany obiekt ma w szczególności dać gwarancję wszystkim naszym Klientom, że posiadany przez nich sprzęt jest serwisowany w dobrych rękach.  Centrum Serwisowe Białystok będzie największym serwisem wybudowanym przez TT-Thermo King. Na obszarze ponad 1,7 ha powstanie dziesięciostanowiskowy budynek serwisowy, z dwupiętrową częścią biurową i z blisko hektarowym placem parkingowym.

Szczycimy się tym, że centrum powstaje zgodnie z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi stosowanymi w budownictwie oraz z szczególną dbałością o środowisko naturalne, m.in: poprzez zastosowanie paneli fotowoltaicznych obniżających zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Jako uzupełnienie działalności serwisowej pojazdów modernizacji ulegnie obiekt w Jeżewie Starym. Zostanie on przekształcony i uzupełniony o m.in. komorę lakierniczą oraz urządzenia do naciągania i prostowania kabin i ram pojazdów w Centrum Napraw Powypadkowych.

Budowany obiekt zgodnie z planem będzie oddany do użytkowania do końca kwietnia roku 2022.

 

Zapraszamy na fotorelację z obu wydarzeń!

Zobacz FILM z wydarzenia!

Wróć