10 lat na polskim rynku kolejowym

Działalność na polskim rynku pojazdów szynowych rozpoczęliśmy w 2005 r. i prowadzimy ją z powodzeniem, jako jedyny dealer Thermo King w kraju. Obecnie większość nowych i modernizowanych elektrycznych zespołów trakcyjnych budowanych w Polsce wyposażona jest w klimatyzację Thermo King. 2015 r. przyniósł znaczący rozwój tej gałęzi naszej działalności.

Naszym największym partnerem jest nowosądecki Newag, którego pociągi „Impuls” z klimatyzatorami Thermo King zasiliły w ubiegłym roku  m. in. tabor Kolei Mazowieckich i Dolnośląskich. Wkrótce na torach pojawią się też nowe składy wyprodukowane  dla warszawskiej WKD i trójmiejskiej SKM.

W 2015 r. podpisaliśmy umowę z jednym z najdłużej działających polskich zakładów przemysłowych - Fabryką Pojazdów Szynowych H. Cegielski. Dzięki temu 20 elektrycznych zespołów trakcyjnych EN-57, modernizowanych przez tę poznańską fabrykę, wyposażymy w klimatyzatory typu LRV (przestrzeń pasażerska) i RAC 40 (kabina maszynisty).

Marce Thermo King zaufał także ZNTK Mińsk Mazowiecki. Nasze klimatyzatory pojawią się w 40 modernizowanych składach EN-57. To duży sukces, ponieważ jest to pierwsze zamówienie od tego producenta taboru i jednocześnie największe w historii działalności naszej firmy na rynku pojazdów szynowych.

Warto podkreślić, że użytkownicy końcowi, oprócz wysokiej jakości i niezawodności urządzeń Thermo King wysoko cenią sobie szybkie i efektywne działanie naszego serwisu. Dziś, gdy w prawie każdym województwie obecne są pociągi wyposażone w klimatyzację Thermo King, sprawność i punktualność serwisu jest niezbędna dla dobrej obsługi klientów.

W lutym 2016 r. Thermo King uhonorował naszą firmę wyjątkowym wyróżnieniem „Special Recognition Award Rail 2015” za osiągnięcia w sprzedaży i serwisowaniu urządzeń przeznaczonych do pojazdów szynowych. Nagroda potwierdza wkład naszej firmy w zaistnienie i rozwój obecności marki Thermo King na polskim rynku kolejowym.