Nowy czynnik R-452A

Thermo King, jako pierwszy na rynku, wprowadził w styczniu 2015 r. linię produktów z czynnikiem chłodniczym nowej generacji - R-452A. Jest to przełomowe rozwiązanie w branży chłodnictwa transportowego.

Nowy czynnik ma prawie o połowę mniejszy wpływ na globalne ocieplenie (GPW) od dotychczas stosowanych. Dzięki niemu produkowane agregaty będą znacznie bardziej przyjazne środowisku, przy zachowaniu takiej samej wydajności i niezawodności.

Na początek nowy czynnik znajdzie się w serii agregatów naczepowych. Następnie będzie wprowadzany kolejno do innych serii.

Thermo King nadal będzie oferował swoim klientom wszystkie dotychczasowe linie produktów, jednocześnie zachęcając do przejścia na R-452 A. Jest ono bardzo istotne z punktu widzenia użytkowania agregatów chłodniczych. Unia Europejska począwszy od porozumienia w Kioto (w 1997 r.) poprzez kolejne regulacje zmierza do wycofania z obrotu niektórych czynników chłodniczych, mając na celu ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Oznacza to, że dotychczasowe czynniki chłodnicze stosowane w agregatach będą powoli wychodziły z obiegu, aż do całkowitego ich wycofania. Znaczne ograniczenie dostępności czynnika R404 A będzie odczuwalne już w 2020 r. Może to wpłynąć jednoznacznie na koszt jego zakupu. Dlatego ważne jest, żeby odpowiednio przygotować się na tak istotny zwrot na rynku. Thermo King, jako lider w branży, już teraz proponuje alternatywne rozwiązanie, by klienci w jak najmniejszym stopniu odczuli nieuniknione zmiany związane z nowymi regulacjami.

 

Szczegóły