Ogrzewanie postojowe

Jesteśmy autoryzowanym partnerem firm Eberspaecher i Webasto. Zajmujemy się sprzedażą i prowadzimy kompleksową obsługę niezależnych ogrzewań postojowych oferowanych przez te firmy.

Naprawy realizujemy zgodnie z technologią producenta z zastosowaniem oryginalnych części zamiennych. Dysponujemy wyszkoloną przez producentów urządzeń kadrą, specjalistycznym sprzętem diagnostycznym oraz bezpośrednim dostępem do najnowszych informacji technicznych, a co za tym idzie gwarantujemy najwyższą jakość oferowanych przez nas usług.

Oferujemy dwa rodzaje ogrzewania – powietrzne i wodne. System powietrzny, ze względu niski pobór prądu, jest odpowiedni do wielogodzinnego grzania samochodu. System wodny pozwala na jednoczesne ogrzanie wnętrza pojazdu oraz jego silnika, co zapewnia łatwy rozruch, oszczędność paliwa, a także ochronę silnika i środowiska naturalnego. Obydwa urządzenia mogą pobierać paliwo bezpośrednio ze zbiornika pojazdu.

Ogrzewanie postojowe powietrzne

Ze względu na szybkie działanie i ekonomiczną pracę jest szczególnie polecane do samochodów ciężarowych, dostawczych, przestrzeni ładunkowych, maszyn budowlanych i rolniczych, a także do samochodów kempingowych, przyczep, jachtów oraz łodzi motorowych i żaglowych. Ogrzewanie powietrzne pracuje całkowicie niezależnie od silnika i instalacji grzewczej pojazdu zapewniając ciepłe i przyjemne wnętrze przy cichej pracy, niskim poborze prądu i wysokiej mocy grzewczej. System ma prostą zasadę działania. Dmuchawa zasysając zimne powietrze z pojazdu lub z zewnątrz wymusza jego obieg poprzez rozgrzany wymiennik ciepła. Tu powietrze jest ogrzewane, a następnie wdmuchiwane do środka ogrzewanej kabiny, aż wnętrze osiągnie żądaną temperaturę. System obsługuje się z pomocą sterownika umieszczonego w aucie, który może być kompatybilny ze sterownikiem agregatu THERMO KING. Zaletą tego typu ogrzewania jest możliwość regulacji temperatury, uruchomienie poprzez zegar lub zdalne sterowanie, a także oddawanie ciepła zaraz po włączeniu. Urządzenie można zamontować praktycznie w każdym samochodzie. Najczęściej w kabinie lub pod podwoziem.

Ogrzewanie postojowe wodne

Produkty z tej linii znajdują zastosowanie głównie w samochodach osobowych i dostawczych. Charakteryzują się tym, że mogą pracować w dwóch konfiguracjach. Pierwszą możliwością jest praca jako dogrzewacz silnika. Druga opcja daje możliwość ogrzania wnętrza pojazdu oraz wstępne ogrzanie silnika przed uruchomieniem pojazdu. Ogrzewanie wodne instalowane jest w komorze silnika - podłączane jest do obiegu wodnego pojazdu. Zasada działania jest prosta. Agregat podgrzewa płyn znajdujący się w układzie. Następnie płyn ogrzewa silnik, a generowane ciepło jest wdmuchiwane przez wentylatory bezpośrednio do systemu ogrzewania i wentylacji pojazdu. Cyfrowy zegar umożliwia zaprogramowanie godzin włączenia ogrzewania, a zdalne sterowanie włączanie i wyłączanie ogrzewania z odległości do 1000 m. Dodatkową korzyścią jest funkcja wietrzenia latem.

Zapoznaj się z ofertą Webasto

Zapoznaj się z ofertą Eberspaecher